Simona Halep, sferturi la Beijing, dar...

Simona Halep in sferturi la Beijing
Dupa un meci greu si imprevizibil cu Andrea Petkovic, Simona Halep a reusit sa se califice in sferturile Beijing Open. Bravo Simona! Ne-ai dat emotii, dar finalul a meritat cu varf si indesat!
primul set castigat la tie-break
A castigat primul set la tie-break, in al doilea a revenit de la 2 - 5 la 5 - 5 si a pierdut cu 5 - 7.
statisticile setului 2
In setul decisiv Simona a condus cu 4 - 0, a fost egalata la 5 si s-a ajuns iar la tie-break.
tie-break in setul 3
De data asta Simona Halep si-a pus in valoare concentrarea si loviturile marca inregistrata, invingand clar cu 7 - 1.

Simona s-a deplasat mai greu decat de obicei, durerile de muschi i-au mai dat batai de cap, dar de data asta a avut publicul de partea sa. Spectatorii au apreciat puterea de caracter a Simonei si faptul ca nu a cedat in ciuda problemelor fizice evidente.
rezumatul meciului
Meci greu, victorie meritata si Simona merge in sferturi la Beijing, unde se va intalni cu invingatoarea dintre Sabine Lisicki si Ana Ivanovic.

Update: Simona Halep s-a retras din turneul de la Beijing si are la dispozitie 14 zile sa se recupereze pentru Turneul Campioanelor.