Super Simona Halep! Hai cu victoria!

© Sursa foto | WTA
Dupa victoria cu Sara Errani din sferturi, Simona Halep a declarat ca a fost cel mai bun meci al ei din cariera.

Asa a fost, dar pana la semifinala cu poloneza Agnieszka Radwanska.

In primul set s-a vazut atat experienta polonezei, care a condus cu 5 - 2, cat si taria de carcater a Simonei, care a revenit si a luat setul cu 7 - 5.

De mult n-am mai vazut-o pe atat de descumpanita si mai ales atat de fugarita pe Radwanska. Ca sa nu mai spun ca Simona a invins-o pe experta mingilor scurte cu cateva scurte spectaculoase, cum se vede si in rezumatul de la WTA.

Sper sa fie cel mai bun meci al Simonei Halep doar pana azi, cand joaca finala cu germanca Angelique Kerber, numarul 9 WTA.

Daca ati ratat meciul, iata rezumatul de la DigiSport. Insa azi de la 17:00, tot pe DigiSport este finala de la Doha, la care sper sa ne bucuram de tenis alaturi de Simona Halep.

Pana atunci va invit la o avanpremiera cu cele mai bune momente din semifinale ale finalistelor de azi, Angelique Kerber si Simona Halep.